5. All in One WP security
Jedná sa o pomerne komplexný plugin na ochranu webovej stránky pred rôznymi druhmi útokov a škodlivého softvéru. Nastavenie pluginu je síce o niečo zložitejšie a možno sa nezaobídete bez návodu či tutoriálu na YouTube, ale rozhodne sa tým nenechajte odradiť. Tento plugin Váš web ochráni pred brute force útokmi, obsahuje firewall funkcie, môžete si zmeniť predvolenú prihlasovaciu stránku (wp-admin), môžete pridať ochranu reCAPTCHA do prihlasovacieho procesu, a mnoho mnoho ďalších užitočných funkcií.
4. Updraft Plus
Pravidelne zálohovať web je veľmi dôležité. Pri napadnutí webu, strate dát, ktorá môže nastať pri poruche hostingu, alebo jednoducho nesprávneho zásahu do webu, tak môžete svoj web pomerne rýchlo obnoviť do bodu, kedy bol v poriadku. Samozrejme za predpokladu, že máte dostupné zálohy. Môže totiž nastať situácia, že si chybu či iný problém všimnete až po dlhšom čase a záloha, kedy bol web ešte v poriadku už skrátka neexistuje (pretože ju prepísala novšia záloha). Preto vždy weby zálohujeme nielen vo viacerých časových etapách, ale aj na minimálne 2 rôzne miesta (napríklad cloudové úložisko + lokálne napr. v PC).
3. Yoast SEO
Veľmi obľúbený a rozšírený plugin, ktorý vám pomôže v boji s optimalizáciou webu pre vyhľadávače (a pre užívateľov). Môžete si vďaka nemu jednoducho vyplniť meta title a description, ktoré sa potom premietnu do výsledkov vyhľadávania v Google a Zozname (za predpokladu, že si vyhľadávače neurčia sami relevantnejší nadpis a popis vzhľadom na obsah, ktorý potom v Serpa zobrazí). Plugin ďalej dokáže pomôcť pri optimalizácii danej podstránky na konkrétne slovo – zistíte, ako často kľúčové slovo máte v texte, či máte správne určené alt popisky obrázkov a mnoho ďalšieho.
2. WP Optimize
Rýchlosť webu je veľmi dôležitá. A práve s ňou vám pomôže plugin WP Optimize. Tento plugin zabezpečí napríklad optimalizáciu rôznych databáz (napríklad vymaže nepotrebné stránky a články z koša, odstráni SPAM a zmazané komentáre a tak ďalej), „kompresiu“ obrázkov či samotnej cache stránky. Dokáže tiež vopred načítať všetky stránky a uložiť ich do cache ešte pred tým, než ich navštívi prvý užívateľ. V premium verzii plugin ponúkne viac možností „cachovania“, lazy loading obrázkov alebo rôzne pokročilé možnosti plánovaného spúšťania automatických optimalizácií.
1. WooCommerce
Základným kameňom väčšiny ecommerce projektov na WordPresse je práve Woocommerce. Jedná sa o rozsiahly plugin, ktorý Vám umožní vytvoriť v podstate plnohodnotný eshop – umožní Vám vytvorenie produktov, kategórií, riadenia a správy objednávok, objednávkový proces a mnoho ďalších funkcií.
K pluginu Woocommerce existuje obrovské množstvo ďalších doplnkov, vďaka ktorým si dokážete funkcie takto postaveného eshopu ešte viac rozšíriť – či už sa jedná o rôzne pokročilé cenové pravidlá pri doručovaní zásielky, rôzne platobné metódy alebo automatické generovanie faktúr s vlastnými poľami – Woocommerce skrátka ponúka veľmi širokú škálu využitia, kde si takmer každý nájde to, čo potrebuje pre svoje podnikanie a predaj na internete.
+1. Elementor
Skvelý page builder, prostredníctvom ktorého si môžete vyskladať a dizajnovo upraviť obsah na webe – od jednoduchých stránok až po kategórie či kroky košíka vo Woocommerce. Nie náhodou má Elementoruž viac ako 5 miliónov inštalácií aj medzi profesionálmi, ktorí na Elementore vytvárajú weby pre klientov.
Vďaka Elementoru zvládnete na svojom webe vytvoriť aj pokročilé a funkčné “bloky” ako kontaktné formuláre, pop-up okná, rôzne Slidre a pohyblivé elementy, vlastný dizajn témy či individuálne úpravy CSS. Ušetríte tak inštaláciu ďalších zbytočných pluginov, ktoré by web iba spomalili a vytvárali potenciálne bezpečnostné riziko.
Veľkou výhodou tohto page Buildera sú aj jeho pravidelné aktualizácie a veľmi dobrá úroveň zákazníckej podpory.
Vo verzii PRO sa teda z Elementora stáva silný nástroj na tvorbu webu na vysokej úrovni.